MEDUSA MEDYA

Dijital Medya Etkileri

Dijital Medya Etkileri

2020-05-30

Dijital medya medusa

İletişim insan hayatında önemli bir yere sahiptir. Eski tarihlerden günümüze iletişim araçlarıyla birlikte çeşitli süreçlerden geçerek dijital dünyanın içine girmeye başladık. Bu durum iletişimi ihtiyaç duyacağımız bir şekilde zorunluluk haline getirdi.

Teknoloji hayatımıza girdiğinden beri; yaşam tarzımız, insanlarla olan ilişkilerimizi etkileyip dönüştürmekle kalmadı sosyal medyadaki hayatlarımız bizleri yönlendirmeye başladı.

Geleneksel medya yerini dijital medyaya bıraktı. Dijital Medya değerini kaybetmeyen bir mecra olmakla birlikte her geçen gün yeni kitleleri içine katmaya devam etmektedir.

Dijital medyadan önce iletişim kurmak zaman alıyordu, artık teknoloji sayesinde bütün gelişmelerden anında haberdar olmaktayız. Haberleşmemiz, düşüncelerimizi dile getirmemiz, yeniliklerden haberdar olmamız, bilgiye en kısa sürede erişimimiz şimdi saniyeler içerisinde ve bir tık ötede.. Okuduğumuz gazeteler, kitaplar bile artık hepsi çevrimiçi platformda elimizin altında kolayca ulaşabileceğimiz bir yerde yer almaktadır.

Tüketici Uyanıyor

Tüketici eskisinden daha fazla bilgili ve daha dikkatli olmaya başladı. Bu süreçte markalar kullanıcı deneyimleri üzerinden analiz ve ölçümleme yapmaya başladılar. Markalar artık kullanıcı duygularının karar verme sürecini izleyerek ulaştıkları veriler sonucunda tüketici davranışları üzerinden stratejiler üretmektedir.

Konuşma ve Okuma Hızımız

Konuşma hızımız dakikada ortalama 120 kelime iken okuma hızımız 250 kelimedir. Dijital medya araçlarından verilmek istenilen mesaj; doğru zaman ve doğru bir şekilde aktarılırsa birçok kullanıcıya ulaşılabilmektedir.